İYİ PARTİ BURSA'DAN AZERBAYCAN'A DESTEK

Sponsorlar

Haber ID: 10234
İYİ Parti Bursa Teşkilatı, Azerbaycan bayraklarıyla donatılan araçlarla Bursa’da Karabağ’a destek konvoyu düzenledi. Sonrasında Kent Meydanı’ndaki nokta mitinginde bir basın açıklaması yapan İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Ateşkes, Karabağ’ın esaretinin devamı demektir ve asla kabul edilemez” dedi.
Pazar, Ekim 11, 2020 - 15:30

HABER: İLKER SAKALAR
İYİ Parti Bursa Teşkilatı, Azerbaycan bayraklarıyla donatılan araçlarla Bursa’da Karabağ’a destek konvoyu düzenledi. Sonrasında Kent Meydanı’ndaki nokta mitinginde bir basın açıklaması yapan İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Ateşkes, Karabağ’ın esaretinin devamı demektir ve asla kabul edilemez” dedi.

Bursa iyi Parti İl Başkanlığı'nın düzenlenlediği açık hava toplantısında Ermenistan ile çatışmaların devam ettiği süreçte kardeş devlet Azerbaycan a destek sloganları atıldı. Iyi Parti Bursa İl Başkanı Y. Selçuk Türkoğlu İl Yönetimi ve partililerin katıldığı Azerbaycan'a destek toplantısında il Başkanı Türkoğlu Azerbaycanlı milli șair ve yazar Bahtiyar Vahapzadenin yazdığı șiiri okudu. Ardından șu sözlerle devam etti '' Can Azerbaycan In Dağlık Karabağ Bölgesi nin 28 yıldır Ermenistan In ișgali altında olması Türk dünyası adına yürekleri dağlayan acı bir gerçek olarak karșımızda duruyordu.
Ve yıllar sonra ilk kez Karabağ'ınn azatlığa kavușturulmasıyla ilgili bir fırsat doğmuștu. Azerbaycan Ordusu 'nun belli bașlı yerleșim bölgelerini bir bir geri almaya bașlamasıyla birlikte, muhtemel bir Karabağ zaferini kutlama hazırlığı yapıyordu ki, emperyalist oyunlar yine devreye girdi.
Can Azerbaycan' a dayatılan ateșkes, Karadağ zulmünün devam etmesini arzu edenlerin bașvurduğu, kelimenin tam anlamıyla bir barıș aldatmacasıdır. Çünkü gerçek barıș ancak ve ancak Azerbaycan 'a ait bir Türk toprağın olan Karabağ'ın özgürüğüne kavușturulmasıyla mümkün olacaktır.vAzerbaycan ve Türkiye bu oyuna düșmemelidir. Bunun adı Türk düșmanlığıdır"dedi.
AZERBAYCAN VE TÜRKİYE BU OYUNA DÜŞMEMELİDİR
Çünkü gerçek barış, ancak ve ancak Azerbaycan’a ait bir Türk toprağı olan
Karabağ’ın, özgürlüğüne kavuşturulmasıyla mümkün olacaktır. Dağlık Karabağ Bölgesi’nde Ermenistan’ın haksız ilhakı devam ettiği sürece herhangi bir barış ve istikrardan asla söz edilemez.
Azerbaycan’daki kardeşlerimizin yaşadığı acılar, hüzünler ve yürek yangınlarını dindirmenin tek yolu vardır ki, o da Karabağ’ın azatlığıdır.
Bizler, “İki Devlet Bir Millet” olarak gördüğümüz Azerbaycan’daki kardeşlerimizin dertleriyle dertlenen bir ülkenin, milli ve manevi değerlerine sahip evlatlarıyız.
Bilinmelidir ki;
Ateşkes, Karabağ’ın tutsaklığının devamı için öngörülmüş oyun içinde oyundur ve Ermenistan’ın saldırganlığını asla durdurmayacaktır.
Savaş sırasında askeri alandan kaçan ve sivil halkı hedef alarak soykırımcı yüzünü bir kez daha gösteren Ermenistan saldırganlığı, Türk düşmanlığı üzerine kurgulanmış ve iflah olmaz bir tarihsel alışkanlıktır.
Bu gerçek geçmişte de böyledir, bugün de böyledir.
Karabağ işgali de, gerçekte, emperyalizmin insanları birbirlerine kırdırma politikalarının ürünüdür ve Ermenistan Yönetimi’nin de bu oyuna bile, isteye gelmesidir.

BUNUN ADI TÜRK DÜŞMANLIĞIDIR
Hocalı’da bir gecede çoluk çocuk, genç yaşlı demeden 613 Türkün Ermenistan Ordusu tarafından acımasızca katledilmesinin nedeni de budur.
Özetle Can Azerbaycan’a yapılan saldırılar, toprak işgalinin de ötesinde, aslında Türk düşmanlığına dayanan ve egemen güçlerce devamlı kışkırtılan çirkin politikaların bir uzantısıdır.
Yakın geçmişte binlerce kardeşimizin katledilmesinin ve Azerbaycan topraklarının neredeyse beşte birinin işgal altında olmasının sebebi de budur.
Gerçek çözüm ancak Karabağ’ın yeniden hürriyetine kavuşturulması ve Karabağlıların, yerlerine yurtlarına geri dönmelerinin sağlanmasıyla gelecektir.
Büyük Türk Dünyası’nın birlik beraberlik içinde olması ve dayanışma içinde bulunması ise daha başka acıların, kederlerin yaşanmasının önüne geçecektir.
İYİ Parti Bursa İl Teşkilatı olarak bizler her zaman Can Azerbaycan’ın ve kardeşlerimizin yanındayız, yanında olmayı da sürdüreceğiz.

Yorum