Vakalar 5 bini bulursa daha sert önlemler gelebilir

Sponsorlar

Haber ID: 12914
Haber ID: 12914
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan yeni kısıtlamalarla 15 gün içinde vaka sayısında düşüş olmazsa daha sert önlemlerin geleceğine dikkat cekti: "Vakalar yine 5 bini bulursa önlemleri daha da sertleştirmek gerekecek."
Çarşamba, Kasım 18, 2020 - 11:00

Koronavirüs vaka ve ölüm sayıları hızla artınca yeni tedbirler kaçınılmaz oldu. Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kısıtlamaları açıkladı.
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan yeni tedbirlere harfiyen uyulmasına dikkat çekip vatandaşları uyardı: “Bu kurullarla dalga geçmek, ‘saat kaç ile kaç arası çıkacağım anlamadım’ demek yerine ‘nasıl daha iyi uyarım ve çevremi nasıl motive ederim?’ demek geriyor.”
Nisan ayında 5 bin 500 olan vaka sayısının haziranda 785’e kadar düştüğüne dikkat çeken İlhan, bu dönemi vatandaşların doğru kullanamadığına işaret etti.
“Haziranda, temmuzda ve ağustosta keşke maske mesafe hijyeni devam etseydik şimdi daha iyi bir durumda olurduk” diyen İlhan o dönemdeki “önlem yorgunluğunun” faturasının ağır olduğunu belirtti.
“Gelinen noktada önlemler kaçınılmaz oldu” diyen Prof. Dr. İlhan bu önlemlere uyulmaması halinde çok daha sert yeni tedbirlerin geleceğine dikkat çekti.

Etiketler: 

Yorum