SALGIN ONLARA YARADI

Sponsorlar

Haber ID: 17429
Haber ID: 17429
Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını birçok iş yerini olumsuz etkilerken, kolonya üretimi yapan iş yerleri ise satışlara yetişemiyor.
Pazar, Ocak 31, 2021 - 14:15

Birçok işletmenin ve esnafın dükkan kapattığı bugünlerde artan satışlardan memnun olduklarını dile getiren kolonya üreticisi Selçuk Uygur, “Saatte 3 ton üretim yapmamıza rağmen talebe yetişmekte güçlük çekiyoruz” dedi.

Türkiye'de salgının başladığı günden itibaren tedbir amacıyla en çok tercih edilen ürünlerin başında gelen kolonyanın üretim ve satışındaki artış devam ediyor.
Uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda özellikle etil alkol içeren kolonyanın dezenfektan özelliği taşıması bu süreçte üretimi artırırken, vatandaşlar da 80 derecelik kolonyalara yoğun ilgi gösteriyor.

Bu anlamda Erzurum'da yerel girişimciler tarafından açılan kolonya fabrikası, ortaya koyduğu ürünlerle bölge pazarında yerini almaya başladı.
Korona virüs sürecinde kolonya satışlarının artığını söyleyen firma yetkilisi Selçuk Uygur, saatte ortalama 3 ton kolonya üretimi yaptıklarını söyledi.
Uygur,Virüse karşı etkili bir hijyen maddesi olan kolonyanın 80 derece olmasının büyük bir öneme sahip olduğuna da dikkat çekti

Yorum